title
לחצו להתקשרות:


טיפול טבעי בהזעת יתר

הזעת יתר הינה הפרעה נפוצה ושכיחה למדי, הפוגעת בנשים וגברים כאחד ועשויה להופיע בכל גיל. תופעת הזעת היתר מתבטאת בהפרשה מוגברת של זיעה מבלוטות ההזעה בגוף, ועשויה להופיע באופן ממוקד באזור מסוים בגוף או באופן מפושט ונרחב בכל הגוף. הזעה מרובה באופן חריג מופיעה גם כאשר אין צורך או סיבה פיזיולוגית להפרשתה, כמו במזג אוויר נוח ולא חם או בעת מנוחה מפעילות גופנית או מאמץ פיזי.

דרכי טיפול מתקדמים בהזעת יתר, המגיעים מהרפואה המערבית המודרנית, כוללים לרוב שימוש בתרופות כימיות או בפרוצדורות פולשניות, חודרניות וכירורגיות. מאחר והזעת יתר חריפה איננה מחלה המהווה סכנה בריאותית ממשית, מטופלים רבים מעדיפים להימנע מטיפולים אלו, ולהיעזר במקום בשיטות טיפול טבעיות בהזעת יתר.

טיפול טבעי בהזעת יתר עשוי לסייע בהתמודדות עם הזעת יתר חמורה, ואינו כרוך בסיכונים בריאותיים או תופעות לוואי חמורות. הרפואה המשלימה מציעה מגוון דרכי טיפול טבעיות בהזעה מוגברת, המיועדות לאתר, לזהות ולטפל בשורש הבעיה המביאה להזעה הקיצונית, ולא רק בסימפטומים. הרפואה הטבעית חותרת לחיזוק, איזון והרגעת גופו ונפשו של המטופל, על מנת לאפשר את פעולת הריפוי באופן טבעי תוך שימוש מופחת בתכשירים רפואיים למניעת הזעה מוגברת

המקור למידע ברשת על הזעה מוגברת

התאמת מטפל אוקליניקה מתאימה לפי פרופיל בקשה

דירוג ובקרה של מטפלים וקלינקות בתחום

טיפולים טבעיים בהזעה מוגברת

רפואה סינית לטיפול בהזעת יתר

הרפואה הסינית מציעה כמה פתרונות טבעיים להזעת יתר חמורה. השימוש ברפואה סינית לטיפול בהזעת יתר מתבסס על תיעול נכון של אנרגיית הצ'י של המטופל, לצורך איזון גופו ונפשו. על פי הרפואה הסינית, חולשה בכליות, בטחול ובריאות מביאה לעודף באנרגיית היאנג החמה, מה שגורר קושי בקירור הגוף עד להיווצרות הזעת יתר. לצורך איזון אנרגטי של יין-יאנג, הרפואה הסינית מציעה דיקור סיני, טווינה ושינוי תזונתי.

דיקור סיני נגד הזעת יתר מתבצע על ידי החדרת מחטים דקיקות וכמעט בלתי מורגשות לנקודות ספציפיות בגוף המכונות "מרידיאנים", ומיועד לאפשר איזון על ידי סילוק עודפי חום, חיזוק האיברים הפנימיים החלשים ופינוי עודפי רעלים. לרוב הטיפול בהזעת יתר באמצעות דיקור סיני ילווה בהמלצות תזונתיות בהתאמה אישית, המבוססות על הימנעות ממאכלים בעלי השפעה מחממת והגדלת צריכה מזונות בעלי השפעה מקררת.

הומאופתיה לטיפול בהזעת יתר

ההומאופתיה מציעה פתרונות טבעיים להזעת יתר. על פי גישת ההומאופתיה, הזעת יתר מהווה ביטוי לחוסר איזון הורמונלי פנימי, המתבטא בהפרשת זיעה מוגברת. לפיכך, הפתרון ההומאופתי להזעת יתר מתבסס על איזון פנימי של המטופל, תוך ראייתו כמכלול המורכב מגוף ונפש. הומאופתיה לטיפול בהזעה מוגברת הינה שיטה טבעית השואפת בטיפול בשורש הבעיה ולא רק בתסמיניה. מטרת הטיפול ההומאופתי נגד הזעת יתר לנטרל את הבעיה הפנימית, הפיזית או נפשית, המביאה להזעה החמורה.

הטיפול ההומאופתי בהזעת יתר נעשה באמצעות התאמת דיאטה, תוספי תזונה טבעיים ותרופות הומאופתיות טבעיות למטופל, בהתאם למצבו הפיזי והנפשי, חומרת בעייתו ורקעו הרפואי. תרופות הומאופתיות מומלצות להזעת יתר כוללות גדילן, סיליקה, ג'ינג'ר, תה קוהוש שחור, אקליפטוס ומרווה. תוספי התזונה הנפוצים לטיפול בהזעת יתר הינן ויטמיני B, Cו-E, נוסף על שמרי בירה וחומצות שומן.

נטורופתיה לטיפול בהזעה מרובה

הנטורופתיה מציעה טיפול אלטרנטיבי בהזעת יתר, המבוסס על ההנחה כי התופעה נוצרת כתוצאה מהצטברות רעלים בגוף, היוצאים ממנו על ידי הזעה חזקה ומוגברת. לכן מטרת הטיפול הנטורופתי בהזעת יתר הינה לצמצם את הצטברות הרעלים, ולעודד את יצאתם מהגוף באופן טבעי ולא דרך תהליך ההזעה. נטורופתיה לטיפול בהזעת יתר מרובה מתמקדת בעידוד ושיפור כוח הריפוי הטבעי של הגוף, על ידי הסרת מחסומים המונעים את תהליכי הריפוי הטבעיים. הטיפול הנטורופתי נגד הזעת יתר חריפה מבוסס על המלצות תזונתיות, הכוללות שימוש בתוספי תזונה ותכשירים תזונתיים צמחיים וטבעיים נוספים דוגמת תה מרווה, אבץ, מינרלים, עשב חיטה וכלורופיל. טיפול בהזעת יתר באמצעות נטורופתיה מאפשר להפחית את הפרשת הזיעה על ידי איזון, ניקוי וטיהור הדם, איברי הגוף ומערכותיו השונות.

רפלקסולוגיה לטיפול בהזעת יתר

הרפלקסולוגיה עשויה להוות פתרון טבעי נגד הזעת יתר. מדובר בטיפול משלים בהזעת יתר, המתבסס על טיפול במגע לצורך שחרור, איזון והרגעת הגוף. רפלקסולוגיה לטיפול בהזעה מוגברת נעשית על ידי לחיצות בנקודות ספציפיות בגוף (בעיקר באזור הסרעפת, הריאות והכליות), האחראיות על תפקודים גופניים של האיברים הפנימיים ומערכות הגוף השונות. טיפול רפלקסולוגי בהזעת יתר מסייע בוויסות החום בגוף, ייצור הזיעה והפרשתה, באופן המקל על הזעת יתר.

טיפול בחשמל נגד הזעת יתר

טיפול בחשמל נגד הזעת יתר, או יונטופורזיס (Iontophoresis), הינו הליך המתבסס על שימוש בזרמי חשמל לצורך עצירה חלקית וזמנית של פעולת בלוטות הזיעה בגוף. טיפול בזרם חשמלי נגד הזעת יתר מתבצע על ידי הכנסת האזור הסובל מהזעה מוגברת למגש מלא מים למשך 20 עד 40 דקות, תוך שליחת זרמי חשמל עדינים באמצעות מכשיר חשמלי ייחודי ומתקדם. הטיפול בהזעת יתר באמצעות חשמל מתבצע באופן יומיומי למשך שבוע עד עשרה ימים לפחות, ודורש טיפולים תחזוקתיים. מדובר בטיפול יעיל למדי בהזעת יתר, שאינו פולשני, אינו כואב ואיננו כרוך בתופעות לוואי או סיכונים.

ביו פידבק לטיפול בהזעת יתר

ביו פידבק הינה שיטת טיפול טבעית נגד הזעת יתר, המבוסס על האמונה כי מצבים פסיכולוגיים ורגשיים דוגמת לחצים וחרדות מביאים להזעת יתר, וכי ניתן לשלוט תופעה באמצעות שינוי מחשבתי והתנהגותי. טיפול בהזעת יתר באמצעות ביו פידבק נעשה באמצעות זיהוי ואיתור המצבים המביאים להזעה מרובה, דרך עבודה עצמית אישית. במהלך הטיפול בביו פידבק נגד הזעת יתר, המטופל מחובר למכשיר מיוחד המודד את רמת הלחות, ההזעה, דופק הלב ושאר מדדים, כאשר בשלב הבא מותאמות שיטות הרגעה עצמית וזיהוי מצבי סטרס הגורמים להזעה יתרה.

טיפול ביתי בהזעת יתר

הטיפול הביתי בהזעת יתר מתבסס על שינוי אורח חיים, דוגמת הקפדה יתרה על הרגלי היגיינה תקינים ושמירה על חיים רגועים ונטולי סטרס ככל הניתן, וכן שימוש בתרופות סבתא נגד הזעת יתר. תרופות סבתא להזעת יתר הינו כינוי למגוון שיטות ביתיות ומסורתיות שניתן לנקוט לצורך הפחתת הזעה מוגברת. כך לדוגמא, שתיית מיץ עגבניות, תערובת חומץ תפוחים ודבש או תה צמחים המכיל מרווה מאפשר להפחית ולמנוע הזעה מרובה. מריחת תפוח אדמה פרוס, עמילן תירס, סורה לשתייה או לימון טרי על בית השחי מאפשרת לייבש את הזיעה ולספוח את ריח הזיעה החריף. מדובר בתרופות סבתא נגד הזעת יתר הממוקדת לבית השחי.

הטיפול הביתי נגד הזעת יתר כולל שינוי תזונתי, המיועד לשיפור, חיזוק ואיזון הגוף לצורך התמודדותו עם הזעה חריפה. מזונות חריפים, חמים, מעובדים או מטוגנים מעודדים הזעת יתר על ידי העלאת חום הגוף, ולכן מומלץ להימנע מצריכתם. לעומת זאת, מומלץ לצרוך מאכלים ומזונות המכילים מרכיבים בעלי איכות מקררת לצורך הורדת טמפרטורת הגוף והפחתת ההזעה. המזונות המומלצים לטיפול ומניעת הזעת יתר הינם חסה, מלפפון, אבטיח, יוגורט, וכן צמחים ותבלינים דוגמת פטרוזיליה, שמיר ומרווה.