title
לחצו להתקשרות:


טיפול בחשמל בהזעת יתר

הזעת יתר הינה תופעה הנגרמת בשל יתר פעילות של בלוטות ההזעה בגוף, דבר המתבטא בהפרשה מוגברת, קיצונית וחריגה של זיעה. בניגוד להזעה רגילה, החיונית לוויסות טמפרטורת הגוף, ההזעה המוגברת מתרחשת גם בעת מצבים אשר אינם אמורים לכאורה לגרום להזעה, לדוגמא במזג אוויר קריר ויבש או במצב מנוחה שאינו כרוך במאמץ גופני. על-פי ההערכות, יותר מ-300 אלף גברים, נשים וילדים בישראל סובלים מהזעת יתר ברמה כזו או אחרת. רבים מהם לא פונים לטיפול בשל ההרגשה כי רק הם סובלים מהתופעה המביכה והמציקה.

להזעת יתר השפעות פסיכולוגיות, חברתיות ותפקודיות לא נעימות. אנשים הסובלים מהזעת יתר חמורה עשויים להימנע מלבישת ביגוד צמוד ובהיר, נעילת נעליים פתוחות גם במזג אוויר חמים וקיצי, לחיצת ידיים והימנעות מפעילות גופנית בחברת אנשים. אנשים הסובלים מהזעה חריפה באופן קיצוני עלולים אפילו לוותר על מערכות יחסים ותפקידים מקצועיים נחשקים, בשל המבוכה והבושה הרבה ממצבם. הזעת יתר קשה גורמת לפגיעה ניכרת באיכות החיים, ולעיתים מהווה הפרעה תפקודית של ממש. לדוגמא, אדם העובד בעבודה פיזית המצריכה החזקת חפצים, עלול לחוות קשיים בשל החלקתם מידיו.

המקור למידע ברשת על הזעה מוגברת

התאמת מטפל אוקליניקה מתאימה לפי פרופיל בקשה

דירוג ובקרה של מטפלים וקלינקות בתחום

החדשות הטובות – יש פתרון: טיפול בחשמל להזעת יתר

לאחרונה פותחה שיטה חדשנית ויעילה לטיפול בהזעת יתר קיצונית, המשתמשת בטכנולוגיה מתקדמת מבוססת חשמל. אמנם טיפולי חשמל נגד הזעת יתר (יונטופורזיס) קיימים עוד משנת 1940, אך בשנים האחרונות השיטה שוכללה ועלתה לגדולה מחודשת.

עבור מי מתאים הטיפול ביונטופורזיס?

טיפול בהזעה מוגברת באמצעות בחשמל יעיל בעיקר עבור הזעת יתר ממוקדת, המתרחשת באזור ספציפי בגוף. על-פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, טיפולי היונטופורזיס רשמו שיעורי הצלחה גבוהים של יותר מ-80% במקרים של הזעה מוגברת בידיים וברגליים. עם זאת, הטיפול פחות מומלץ עבור מקרים של הזעת יתר מוגברת בבית השחי. בנוסף, הטיפול איננו מתאים עבור נשים בהריון, אנשים הסובלים מאפילפסיה או מהפרעות בקצב הלב, וכן אנשים שעברו השתלת שתלים מתכתיים בגפיים.

כיצד פועל הטיפול ביונטופורוזיס?

טיפול בחשמל להזעת יתר פועל באמצעות שימוש בתמיסה מימית להולכת זרם חשמלי מתון דרך החלק העליון של העור, באזור המועד להזעה מוגברת, לצורך הפרעה או הפסקת פעילות בלוטות ההזעה. הטיפול מבוסס על ההנחה לפיה הזרם החשמלי מגיב עם חלקיקי המינרלים במים, באופן המביא לעיבוי שכבת העור החיצונית ובכך לחסימת הפרשת הזיעה לפני העור. הפחתת או עצירת זרימת הזיעה מביאה להפסקת ייצור זיעה נוספת בבלוטות ההזעה באזור המטופל.

מהו מהלך הטיפול ביונטופורוזיס?

טיפול בהזעת יתר באמצעות חשמל ניתן לבצע במכונים ומרפאות המחזיקות במכשור המתאים, או כטיפול ביתי הודות להמצאת מכשירי יונטופורזיס ביתיים לשימוש עצמי. הטיפול מתבצע על-ידי השריית האזור הסובל מהזעת יתר לגיגית או מגשים מלאים במים, הכוללים מעגל חשמלי באמצעותו מפעילים את הזרמים. הטיפול אורך כחצי שעה, ומתבצע תחילה פעמיים ביום. לאחר שבועיים עוברים לטיפול בן חצי שעה למשך פעמיים בשבוע. לרוב 12 טיפולים מספיקים לפתרון הבעיה, אם כי תוצאות ההליך זמניות בלבד.

הזעת יתר בידיים
הזעת יתר בידיים
הזעת יתר ברגליים
הזעת יתר ברגליים
הזעה מרובה בפנים
הזעת יתר בפנים
הזעת יתר בבית שחי
הזעה בבית שחי

למה כדאי לטפל בהזעת יתר באמצעות חשמל?

טיפולי היונטופורזיס נגד הזעת יתר יעילים ביותר עבור מקרים מסוימים של הזעה מוגברת. מדובר בטיפול בטוח, אמין ויעיל, שאיננו כרוך בכאבים, תקופת החלמה, תופעות לוואי, סיכונים, סיבוכים או עלויות גבוהות. אם זאת, חשוב לדעת כי הטיפול בחשמל בהזעת יתר מצריך כושר התמדה גבוה, שכן הצלחת התהליך תלויה בביצוע הטיפולים בזמן ולאורך תקופה ממושכת יחסית.

לסיכום, טיפול בחשמל נגד הזעת יתר הינה אופציה יעילה, אמינה ובטוחה להפחתה וצמצום הזעה חריגה, המתאימה בייחוד עבור הזעה מוגברת הממוקדת לכפות ידיים וכפות הלרגליים. הטיפול אינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות, ולכן מתאים עבור נשים, גברים וילדים בכל גיל וכמעט בכל מצב בריאותי.