title
לחצו להתקשרות:

קראו ולימדו על טיפול בהזעת יתר באמצעות טכנולוגיית הלייזר, ומצאו פתרון יעיל עבור עצמכם, או עבור הקרובים לכם, אשר ישים סוף למבוכה ולאי הנוחות.


הזעת יתר: שאלות ותשובות

כל מה שרציתם לדעת על טיפול בלייזר להתגברות על הזעת יתר, ולא העזתם לשאול…

מידע אובייקטיבי ברשת אודות הטיפול בהזעת יתר

הפניית גולשים למטפלים ו/או טיפולים וקליניקות מתאימים

בקרת קליניקות ומטפלים

קראו ולימדו על טיפול בהזעת יתר באמצעות טכנולוגיית הלייזר, ומצאו פתרון יעיל עבור עצמכם, או עבור הקרובים לכם, אשר ישים סוף למבוכה ולאי הנוחות.

טיפול לייזר בהזעת יתר: איך זה עובד?

איך טכנולוגיית הלייזר פותרת את בעיית הזעת היתר?

טיפול בהזעת יתר באמצעות לייזר מבוסס על קרניים בעלות אורך גל שנקלט במים. בדרך זו קרני הלייזר נקלטות בבלוטות הזיעה (שמכילות נוזל אשר דומה למים מבחינת ההרכב שלו), ובזכות אנרגיית החום שאצורה בקרניים אותן בלוטות זיעה מתכווצות ולמעשה מפסיקות  לייצר זיעה.

האם הטיפול לא מסוכן? הגוף יוכל להמשיך לקרר את עצמו?

לבלוטות זיעה, כידוע, ישנם שני תפקידים חשובים מאוד מבחינתנו: האחד, קירור הגוף שלנו כך שהוא לא יתחמם יתר על המידה (תופעה שעלולה לגרום לנזקים חמורים ואפילו בלתי הפיכים), והשני, סילוק פסולת מהגוף.

חשוב להדגיש שטיפול בהזעת יתר בלייזר מנטרל רק חלק מבלוטות הזיעה ולא את כולן, כך שגם לא תסבלו מהתופעה של הזעה מרובה וגם לא תפגעו בתפקוד התקין של מערכות הגוף השונות.

באילו אזורים של הגוף ניתן להשתמש בלייזר למניעת הזעה מרובה?

בעזרת הלייזר ניתן לטפל בהזעת יתר בכל מקום בגוף שבו הבעיה באה לידי ביטוי וגורמת לרטיבות ומבוכה. האזורים שבהם הזעת יתר נפוצה במיוחד הם בתי השחי, הפנים, המצח, הגב, כפות הרגליים, כפות הידיים וגם אזור המפשעה מועד לפורענות מבחינת הזעה חזקה.

האם בכל המקרים הלייזר מצליח לפתור את הבעיה?

ישנם מצבים שבהם הזיעה המרובה היא תופעת לוואי של מחלה (סוכרת, מחלות כליות, סוגי סרטן שונים, פעילות יתר של בלוטת התריס) או של חרדות – במקרים אלה הטיפול צריך להתמקד במחלה עצמה.

כשמקור הזיעה המרובה הוא פעילות יתר של בלוטות הזיעה, אחוזי ההצלחה של טיפול בלייזר גבוהים מאוד, וברוב רובם של המקרים מושג שיפור משמעותי והפחתה של ממש ברמת ההזעה והסבל שנגרם בגללה.

כמו כן ניתנת אחריות על תוצאות הטיפול למשך 3 שנים, כך שמטופל שזקוק לעוד טיפול בלייזר במהלך פרק זמן יוכל לקבל אותו ללא עלות.

טיפול בלייזר בהזעת יתר: מהלך הטיפול

מה זמן נמשך טיפול בלייזר בהזעה מרובה?

טיפול בהזעה מרובה בעזרת לייזר נמשך זמן קצר – בין 20 דקות לשעה. בחלק מהמקרים נדרשים שני טיפולים, וזאת בהתאם להיקף הבעיה (בכמה אזורים בגוף רוצים לטפל) ולמידת חומרתה (עד כמה משמעותית הזעת היתר). בכל מקרה כבר לאחר הטיפול הראשון מורגש שיפור משמעותי.

האם טיפול בהזעה באמצעות לייזר כרוך בכאב?

לא.

לפני שקרני הלייזר משוגרות אל האזור שסובל מהזעה עזה, המקום מאולחש. בנוסף נעשה כאמור שימוש בקרני לייזר בעלות אורך גל שגורם להן להתמקד אך ורק בבלוטות הזיעה, כך שאין פגיעה ברקמות מסוגים אחרים ולמטופלים לא נגרם כל כאב.

האם ישנן תופעות לוואי בעקבות טיפול בלייזר?

לא.

כאמור קרני הלייזר משפיעות רק על בלוטות הזיעה, ועל כן אין תופעות לוואי ואפשר לחזור מיד אחרי הטיפול  לשגרה מלאה. זהו יתרון משמעותי ביחס לטיפול אפשרי אחר בהזעת יתר, סימפטקטומיה – ניתוח שפותר את הבעיה באמצעות נטרול חלק מבלוטות הזיעה ע"י ניתוק הקשר שלהן אל מערכת העצבים. נקודת תורפה נוספת של הניתוח, אשר נקרא גם ETS, היא סיכון להיווצרות תופעת לוואי בעייתית במיוחד, הזעה מפצה: הגוף של המנותחים חווה את הטיפול כפגיעה במערכת ההזעה ומתגייס לעזרתה. התוצאה היא הזעה מוגברת באזורים אחרים של הגוף, ובפרט ברגליים ובישבן. שכיחות התופעה מוערכת בקרוב ל-50%.

טיפול בלייזר בהזעת יתר: יעילות הטיפול

כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות הטיפול בלייזר?

כ-3 שנים – יתרון משמעותי ביחס לאופציה פופולרית אחרת, טיפול בהזעת יתר בבוטוקס (שמחזיק מעמד עד 6 חודשים בלבד) וביחס לתרופות השונות ולמשחות שמנטרלות הזעה מופרזת רק אם ממשיכים להשתמש בהן באופן שוטף, כשהמחיר על כך הוא תופעות לוואי (במיוחד גורם לתופעות לוואי שימוש ממושך במשחות, שמכילות אלומיניום כלוריד).

האם טיפול בהזעת יתר בלייזר מאושר ע"י משרד הבריאות?

כן.

חשוב לעבור את הטיפול בהזעת יתר במכון רפואי מקצועי שמקפיד לעבוד עם מכשירי לייזר מתקדמים שעומדים בכל התקנים הרלוונטיים, ושמועסקים בו רופאים מנוסים ומיומנים.

האם הטיפול בלייזר מתאים לכולם?

עבור אנשים הסובלים ממחלות רקע כרוניות ייתכן שטיפול בלייזר אינו מתאים. זוהי סיבה נוספת לכך שחשוב מאוד להגיע למרפאה שמקפידה על מקצועיות, יושרה ואמינות, כך שאם ישנו סיכון מסוים הרופא יבהיר זאת למטופלים כבר במהלך פגישת הייעוץ (שנערכת ללא התחייבות מצב המטופלים).

רגע לפני טיפול בלייזר: גורמים להזעת יתר

מה עלול להגביר את תופעת הזעת היתר?

הזעת יתר, שנקראת גם היפרהידרוזיס, היא תופעה נפוצה למדי: בין אחוז אחד ל-3% מהאוכלוסייה סובל ממנה באזור כזה או אחר של הגוף, כשבחלק מהמקרים מדובר בהזעה מרובה וחריפה במיוחד.

כדאי לדעת שעודף משקל מגביר את הסיכון להזעת יתר (בגלל שבלוטות הזיעה נדרשות למאמץ רב כדי לצנן את הגוף) וכך גם עישון – ניקוטין מגביר את ייצור האצטילכולין בגוף, והמוליך העצבי הזה מגביר את פעילות בלוטות הזיעה.

כמו כן ישנן תרופות שבין תופעות הלוואי שלהן נכללת גם הזעה רבה.

האם ישנו קשר בין תזונה לבין הזעת יתר?

תזונה משפיעה על כמות הזיעה שמפריש הגוף לא רק דרך המשקל (כשכאמור משקל עודף מכביד על בלוטות הזיעה) אלא גם באופן ישיר.

מאכלים חריפים, משקאות שיש בהם קפאין (כולל תה וקולה) וכן אלכוהול עלולים להגביר את ההזעה, ולעומת זאת מאכלים מצננים (למשל אבטיח וכן מלפפונים, חסה וירקות ירוקים אחרים), תבלינים מצננים (פטרוזיליה, כוסברה, שמיר והל), משקאות מרגיעים ומעבר לחלבונים מן הצומח (כגון עדשים, חומוס וכו') מצמצמים את תופעת הזעת היתר.

המלצה נוספת היא להמיר שומנים מן החי בשומנים צמחיים, וכמו כן כדאי לקחת בחשבון שמידת עוגמת הנפש שמייצרת הזעה מוגברת תלויה לא רק בכמות הזיעה אלא גם בריח שלה – דגים, שום ותבלינים מסוימים (חילבה, קארי ועוד) מוסיפים לזיעה ריח עז. מאכלים עתירי אבץ ומגנזיום, לעומת זאת, מקטינים את הסיכון לריח לא נעים בזכות תרומתם לחילוף החומרים המיטבי. דוגמאות למזונות כאלה הם שקדים, אגוזים, גרעיני חמנייה, גרעיני דלעת, נבט חיטה, אורז חום, ירקות ירוקים, פולי סויה, עדשים, אפונה, לבבות של עוף וגרגרי חומוס.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

הזעת יתר בידיים
הזעת יתר בידיים
הזעת יתר ברגליים
הזעת יתר ברגליים
הזעה מרובה בפנים
הזעת יתר בפנים
הזעת יתר בבית שחי
הזעה בבית שחי