title
לחצו להתקשרות:

 

 


מניעת ריח מהזעת יתר

הזעת יתר הינה מצב של הזעה חריגה, קיצונית ובלתי סבירה ביחס לרמת ההזעה הנדרשת לוויסות חום הגוף. הזעה מוגברת עשויה לפגום קשות באיכות החיים ולהוות הפרעה לשגרת העבודה ופעילויות יומיומיות שונות. הזעת יתר קשה עשויה להתבטא בהזעה מרובה בכל הגוף, או הזעה מקומית הממוקדת לאזורים ספציפיים בגוף דוגמת כפות הידיים, כפות הרגליים, בית השחי ואזור הפנים.

המקור למידע ברשת על הזעה מוגברת

התאמת מטפל אוקליניקה מתאימה לפי פרופיל בקשה

דירוג ובקרה של מטפלים וקלינקות בתחום

תכשירים למניעת הזעה מוגברת

מהם תכשירים נגד הזעת יתר?

כחלק מהטיפול הרפואי השמרני בהזעת יתר, ניתן להיעזר בתכשירים המספקים הקלה סימפטומטית על ידי הפחתת ההפרשה המוגברת של זיעה ונטרול ריח זיעה חריף. שימוש בתכשירים לטיפול בהזעת יתר מאפשר שיפור משמעותי באיכות החיים של המטופל. תכשירים נגד זיעה מוגברת עשויים להיות בעלי השפעה סיסטמי על כל הגוף, או בעלי השפעה מקומית על אזור ספציפי בגוף.

התכשירים המקומיים מכילים מרכיבים אנטי-כולינרגיים, חומצה בורית, חומצה תאנית ופוטסיום פרמנגנט. עם זאת, יעילות תכשירים אלו מועטה יחסית, והשימוש בהם כרוך לעיתים בתופעות לוואי בלתי רצויות דוגמת תחושת גרד. תכשירים סיסטמיים כוללים חומרים אנטי-כולרינרגיים, אוקסיבוטינין ובנזטרופין, ומלווים גם הם בסיכון לתופעות לוואי שליליות כמו הפרעות בראיה ובמתן שתן.

קרמים ומשחות למניעת הזעת יתר

קיימות מגוון תמיסות ומשחות נגד זיעה מוגברת, המבוססים על מלח אלומיניום ופועלות באמצעות חסימת נקבוביות העור לצורך הפחתת הזיעה. השימוש במשחה נגד זיעה נעשה 3 פעמים בשבוע על עור יבש ונקי. משחות נגד הזעת יתר ויעילות במקרים של הזעת יתר קלה עד בינונית, אך עשויות לגרום לתופעות לוואי כמו גירויים, גירודים ודלקות עור.

בנוסף, קיים קרם מונע זיעה, הפועל לוויסות פעילות בלוטות הזיעה ולנטרול ריח זיעה חריף. קרמים נגד זיעה נחשבים לאפקטיביים ובעלי השפעה ממושכת לאורך. קרם נגד זיעה מיוצר באופן שאינו מותיר כתמים על הבגדים, ואיננו כרוך בתופעות לוואי משמעותיות.

דאודורנטים נגד הזעת יתר

דאודורנט הינו תכשיר נגד זיעה בבית השחי, המכיל חומרים אנטי-בקטריאליים, שמיועדים להשמדת חיידקים ופטריות האחראים על תהליך פירוק הזיעה על העור. על ידי כך, דאודורנט מונע זיעה מוגברת ובעלת ריח חריף. דאודורנט נגד זיעה עשוי להכיל גם חומרי בושם ותמציות ריח טבעיות, המאפשרות למסך את ריח הזיעה. דאודורנט נגד הזעת יתר המכיל פראבנים, חומרי בישום ואלכוהול עשויים להביא לאלרגיה, גירודים, נפיחות ואדמומיות באזור בית השחי.

ישנם דאודורנטים טבעיים נגד זיעה, המבוססים על תמציות צמחיות ושמנים אתריים, ואינם מכילים חומרים כימיים. עם זאת, יעילות תכשירים אלו לרוב פחותה משמעותית מדאודורנטים רגילים. אפשרות נוספת היא שימוש בדאודורנט קריסטל העשוי אבן מינרלית המכילה אלומיניום סולפט. חומר טבעי זה מאפשר לנטרל ריחות זיעה חריפים ולמנוע מהיספגותם בעור.

דאודורנטים מעניקים רעננות ומונעים זיעת יתר למשך מספר שעות, מבלי לפגוע בתהליך ההזעה הטבעי, החיוני לגוף. יעילות התכשיר תלויה בסוג הדאודורנט ומרכיביו, וכן בגורמים כגון מזג האוויר, פעילות גופנית ומצבו הגופני והרגשי של המטופל. דאודורנט נגד הזעה יכול לבוא בצורת ג'ל, סטיק, ספריי, רול און או קרם.

דאודורנטים אנטי-פרסיפירנטיים מכילים מלחי אלומיניום (בתרכובת של אלומיניום כלוריד או אלומיניום זירקוניום), המסייעים להפחתת ההזעה על ידי כיווץ בלוטות הזיעה. לצד אלו, תכשירים אנטי-פרסיפירנטיים מכילים חומרים אנטי-בקטריאליים חזקים הפועלים לסילוק חיידקים ופטריות. אנטי-פרסיפירנטיים יעילים במיוחד במקרים של הזעת יתר חריפה וחמורה, אך מלווה בסיכון לסבול לסתימת בלוטות הזיעה, המביאה לתסמינים של נפיחות, אודם, גרד ודלקות עוריות מקומיות.

טיפול טבעי בהזעת יתר
טיפול טבעי
בוקוקס נגד הזעת יתר
טיפול בבוטוקס
ניתוח לטיפול בהזעה מוגברת
טיפול בניתוח
לייזר נגד הזעת יתר קיצונית
טיפול בלייזר

גלולות וכדורים נגד הזעת יתר

כדורים וגלולות נגד הזעה מוגברת מהווים דרך נוספת להתמודדות עם הזעת יתר חריפה. כדורים נגד הזעת יתר פועלים על ידי חסימת הסיגנלים העצביים הנשלחים מהמוח לבלוטות ההזעה, לצורך הפחתת הפרשת הזיעה. כדורים נגד הזעה משפיעים משמעותית על הזעת יתר, אך אינם נפוצים לשימוש בשל תופעות לוואי אפשריות, דוגמת שיבוש מערכת ההולכה בגוף, יצירת יובש בפה ובעיניים וגרימת חוסר נוחות בעת מתן שתן. עם זאת, הטיפול בהזעת יתר באמצעות כדורים עשוי להיות יעיל במצבים מסוימים אשר אינם נפתרים באמצעות משחות, קרמים ודאודורנטים.